Koniec pewnej ery na Podkarpaciu

Koniec pewnej ery na Podkarpaciu

21 czerwiec 2015

W związku z budową nowego mostu w Tryńczy na linii 68 byliśmy świadkami spalinowego eldorado na linii 71. Przez kilka tygodni można było zobaczyć prawdziwy najazd lokomotyw serii ST43, niektóre maszyny niestety przepłaciły to życiem. Dlatego w galerii min. pierwsza seria zdjęć z tego jakże miłego wydarzenia: zobacz zdjęcia

Niestety co dobre musi się kiedyś skończyć. Po objazdach niektóre maszyny wróciły w krzaki. Na Podkarpacie przybyły dwie lokomotywy serii Gamma a trzecia maszyna tej serii ma przybyć niedługo. Spowoduje to niestety prawdopodonie skazanie lokomotyw serii SU46 na żyletki. Tutaj kończy się pewna era. Z jednej strony można zrozumieć, że w końcu poprawi się kursowanie pociągów IC i wreszcie nie będziemy mieć defektów lokomotyw na pociągach, z drugiej jednak strony jakoś fotografowanie Gammy do mnie jeszcze nie przemawia.

Cóż trzeba się przerzucić na fotografowanie u sąsiadów. Dobrze, że na Słowacji lokomotywy nawet po modernizacji zachowały swój wygląd. Ale oczywiście zależy kto co lubi.