Ostatni nieostatni i wąskotorowe klimaty

Ostatni nieostatni i wąskotorowe klimaty

26 maja 2022

W końcu jak zwykle przypomniałem sobie o aktualizacji strony.

Kilka zdjęć z ostatniego a jak okazało się w tym roku jednak nie ostatniego pociągu między Chabówką a Nowym Sączem. Jeszcze w tamtym roku 11 listopada miał być ostatnim dniem w którym przejedzie zabytkowy pociąg linią 104 w związku z nadchodzącą budową linii Podłęże - Piekiełko. Jak się jednak okazało a w sumie można to było przewidzieć w tym roku jednak znów zobaczymy pociagi turystyczne. Akurat tutaj z opóźnień jestem zadowolony.

Kolejne zdjęcia w galerii to impreza zorganizowana przez Zrobotyzowanych z Rud do Stanicy i do Stodół. Przodem miał jechać skład z parowozem Las a z tyłu fotografujących wiózł MBxd2-218. Do ostatniej chwili wahałem się czy jechać, ceny paliwa zdecydowanie nie były zachęcające chodź jak widać to było preludium, pogoda też jakoś nie napawała optymizmem i j wstać o 4 w nocy z biegiem lat to już nie taka prosta sprawa. Ale udało się zwalczyć wiatr na autostradzie i pogoda zaczęła ładnie współpracować. Na prawdę bardzo się cieszę, że udało mi się pogonić za pociągiem i zaliczyć wizytę na kolejce, która od kilku lat już chodziła mi po głowie. Miło było usłyszeć Las w lesie a i MBxd2 wydawał przyjemne dźwięki.

Była to pierwsza impreza Zrobotyzowanych na której byłem i zanosi się, że prawdopodobnie jedna z trzech. Na pewno z dwóch co niedługo mam nadzieję ukaże się w galerii.