Urlopu koniec czyli z Czech do Kotlarni.

Urlopu koniec czyli z Czech do Kotlarni.

27 marca 2023

Cóż urlop urlopem czas było pomału wracać. Z Dolní Loučky udałem się w okolice Lipník nad Bečvou. Znajduje się tam Jezernický viadukt czyli wiadukt o długości 426,44 metrów. Wiadukt został otwarty w 1847 roku i przeszedł remont w latach 1998-2001 za co został nagrodzony w 2003 roku nagrodą Mostowa Praca Roku 2001. Szkoda, że okolica dosyć mocno zarośnięta ale za to mnogość różnych składów.

Nocleg obrałem w miejscowości Kunčice pod Ondřejníkem. Po dojechaniu na miejsce pogoda niestety nie dopisywała ale dało się zrobić zdjęcie osobówki.

Plan na ostatni dzień czyli 12 września przewidział krótki postój w Kotlarni celem złapania jakiegoś składu piaskowego. I rzeczywiście po sprawdzeniu, że piasek z Ortowic jeździ po drobnym błądzeniu po lesie udało się dojechać na miejsce. Po 2h oczekiwaniu w końcu na horyzoncie pokazał się skład z TEM2-043. I szczęście w nieszczęściu kamera odmówiła posłuszeństwa ... szybka decyzja muszę nagrać przecież ładowny piasek z tamarą więc dzięki temu wpadły jeszcze 3 składy - 2 na pusto i jeden ładowny. Gdyby kamera nagrała pierwszy skład pewno bym sobie dał spokój. Następnie postanowiłem jeszcze zaglądnąć w okolice Paruszowca ale trafił się tylko luzak w postaci ST48.

I tak pierwsza w życiu kolejowa wyprawa do Austrii dobiegła końca. Tak mi się spodobała, że w kwietniu ruszam w kolejną :) Mam nadzieję, że w galerii uda mi się ponadrabiać jeszcze zaległości zdjęciowe.