Wola Baranowska-Padew

Łącznica Wola Baranowska - Padew swoje powstanie zawdzięcza oddaniu do eksploatacji w 1979 roku szerokotorowej Lini Hutniczej Szerokotorowej. Łączy ona stację w Padwi ze stacją LHS-u w Woli Baranowskiej gdzie odbywa się przeładunek towarów z toru szerokiego na normalny.

Kilometraż:

Wola Baranowska 2.812
Padew 0.001

Łącznica bierze początek na stacji w Padwi, później biegnie wzdłuż toru linii 25 Łódź Kaliska - Dębica w stronę Tarnobrzega. Następnie przechodzi pod wiaduktem LHS-u i odbija w prawo.

Dalszy przebieg łącznicy jest równoległy do linii LHS-u i biegnie do stacji w Woli Baranowskiej. Wjazd na stację w Padwi zabezpieczony jest tarczą świetlną ostrzegawczą jednokomorową przed świetlnym semaforem wjazdowym. Pod koniec łącznica dość dużym łukiem odbija od linii LHS-u i biegnie do torów normalnych stacji w Woli Baranowskiej gdzie min. znajdują się rampy przeładunkowe. Po drodze na łącznicy znajdujemy żelbetowy przepust i most nad ciekiem wodnym. Przed stacją w Woli Baranowskiej znajduje się rozjazd ze zdemontowanym odbiciem toru. Wjazd na stację jest nieosłonięty żadnym semaforem.

Ponieważ stacja w Padwi posiada jedynie dwa czynne tory nie odstawia się tam żadnych wagonów. Na stacji w Woli Baranowskiej obecnie trwa rozbudowa.